Inter brutalno kaznio greške Crvene zvezde… Ubedljiv poraz na Đuzepe Meaci

Fudaleri Crvene zvezde poraženi su od Intera u Milanu sa 4:0, u meču drugog kola ligaškog dela Lige šampiona, a sve golove italijanski tim je postigao tako što je koristio greške gostiju.

Odigrala je Zvezda hrabro prvo poluvreme, dozvolila je Čalhanogluu gol iz slobodnog udarca, a na momente, umela je i da zapreti i igra vrlo organizovano.

Ipak, niz grešaka igrača crveno-belih najbolje je koristio Taremi i posle dve oduzete lopte, asistirao je kod dva pogotka, a onda i sam stavio tačku na pitanje pobednika golom iz penala za konačnih 4:0.

Od starta meča Inter je napao, a posle početknog ispitivanja snaga domaći tim je prvi zapretio. Slobodan udarac sa desne strane je izveo Člahanoglu, a Arnautović je pogodio, ali je gol poništen zbog ofsajda. Usledilo je nekoliko dobrih napada Zvezde, a prilika i šut Endiaja je izblokiran.

Zvezda je pokušala da igra otvoreno sa šampionom Italije. Ipak, to joj se nije isplatilo. U 10. minutu, Elšnik je napravio faul na nekih 25 metara od gola. Čalhanoglu je izveo prekid, a lopta se o stativu odbila i završila u mreži Glazera! Neverovatan pogodak turkog internacionalca.

U nastavku, ponovo je Inter igrao svoju igru, a u 20. minutu, poništen je novi gol domaćinu zbog ofsajda. Ispostavilo se da je u prvih dvadesetak minuta Inter na momente prepuštao inicijativu gostima, koji nisu stvorili konkretnu priliku. Sa druge strane, izabranici Simonea Inzagija su bili više nego konkretni i koristili šanse koje su stvarali.

Do poluvremena, poništen je još jedan gol domaćih zbog ofsajda, a gosti su malo po melo uspevlai da se oslobode pritiska. Zvezda je smanjila greške u odbrani na minimum posle primljenog gola. Odbana je dobro funkcionisala, ali je izostala konkretnija završnica.

Na startu drugog dela, Zvezda je odmah napala i imala terensku inicijaticu. Posle faula na Endiajom, Elšnik je snažno šutirao, a  lopta je udarila u ruku jednog od igrača Intera. Ipak, VAR se nije oglasio.

Delovalo je da crveno-beli mogu do izjednačenja. Ipak, Inter je igrao stprljivo i čekao je, i dočekao, svoju šansu. Tako, Teremi je oduzeo loptu Radetu Kruniću, a onda je lopta došla do Marka Arnautovića koji je pogodio za 2:0.

Ono o čemu će se pričati jeste, da nije želeo da slavi gol protiv kluba za koji navija. Da podsetimo, Arnautović je često isticao da je navijač crveno-belih, a ujedno je i velika želja kluba sa stadiona "Rajko Mitić".

Vrlo brzo Inzagi je iz igre izveo Arnautovića, a uveo Lautara Martineza. Tako, u 71. minutu, viđena je katastrofalna greška Spajića. Štoper Zvezde je loše reagovao, a lopta se od njega odbila, pa je Taremi bio snalažljiv i oduzeo je i prosledio do Martineza, koji donosi Interu 3:0. Potom, samo 5 minuta kasnije, Drkušić pravi prekršaj za penal, koji realizuje ponovo Taremi i postavi konačnih 4:0.