Ludnica pripala Crvenoj zvezdi, Mirko Ivanić spasio u 85. minutu

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Radnički 1923 sa 1:0, u okviru sedmog kola Superlige Srbije.

Izabranici Vladana Milojevića su tako nastavili sa dobrim izdanjima, posle pobede nad Bodeom i ulaska u Ligu šampiona.

Što se samog meča tiče, susret je počeo prilično mirno, bez ikakvih prilika i uzbuđenja.

Prva šansa na obe strane, viđena je u 17. minutu, kada je Timi Maks Elšnik došao do lopte, i sa više od dvadeset metara je opalio ka golu, ali nije bilo dovoljno previzan, te je lopta završila iznad prečke.

Pritisnuli su i domaći u 27. minutu, te je Olajinka pogrešio i izgubio loptu na tridesetak metara od svog gola, ali Seol je uspeo da ispravi njegovu grešku i dođe ubrzo do lopte.

Najveće uzbuđenje u prvom poluvremenu, viđeno je u 32. minutu, kada je Vanja Drkušić umalo zatresao mrežu. Nakon kornera koji je izveo Elšnik, upravo njegov saigrač iz reprezentacije je najbolje skočio u petercu, lopta je išla u gol, ali je Lijeskić uspeo da se vrati i prebaci je iznad prečke.

U nastavku ponovo nije bilo prilika, osim jednog osrednjeg pokušaja Dalsija sa distance, a u finišu prvog poluvremena, viđen je i kratk prekid.

Naime, navijači domaćina su petardom gađali Drkušića, ona je pukla blizu slovenačkog reprezentativca, a sudija je prekinuo meč kako bi se proverilo da li je sa Drkušićem sve u redu.

Već na startu drugog poluvremena, videli smo novi prekid, a razlog je bila bakljada Delija, te su mnoge od baklji završile u terenu, a sve je nastavljeno nakon nekih dva, tri minuta.

Ponovo u nastavku nije bilo previše prilika, iako se igralo, da bi u 79. minutu bilo viđeno uzbuđenje.

Igrao se 79. minut, kada je Matija Gluščević dobio dva žuta kartona u razmaku od praktično jednog minuta, te je isključen.

Prvi karton, dobio je zbog prekršaja nad Spajićem i udaranja laktom, da bi potom, nedugo zatim dobio i drugi žuti, i to zbog prigovora sudiji Iliću.

Ni nakon toga nije bilo ništa mirnije, već su tenzije ponovo porasle do maksimuma.

Pritiskali su igrači Zvezde, i na kraju u 85. minutu došli su do pogotka. Tada je Mirko Ivanić dobio loptu na ivici kaznenog prostora, namestio se i sa nekih 18 metara, opalio uz desnu stativu, pored nemoćnog Lijeskića.

Odmah nakon pogotka, viđen je novi prekid. Navijači Radničkog imali su burnu reakciju iza klupe Zvezde, te su se Milojević i članovi njegovog stručnog štaba sklonili u teren, da bi potom i Feđa Dudić, trener Radničkog ušao u raspravu sa sudijama.

Trajao je taj prekid nekoliko minuta, da bi se potom meč nastavio, ali bez nove promene rezultata.