Moćna Zvezda silovito otvorila novu sezonu SUPERLIGE

Fudbaleri Crvene zvezde na savršen način su započeli odbranu titule u Superligi Srbije, pošto su u prvom kolu slavili protiv Jedinstva iz Uba sa ubedljivih 4:0, čime su i njema poželeli poprilično "vreo" doček u najeltiniji rang srpskog fudbala.

Golove su postigli Bruno Duarte, Aleksandar Katai, dok je Šerif Endijaje dva puta pogađao mrežu.

Jasno je bilo svima ko je favorit u ovom meču, jasno je bilo da je Jedinstvo kao novi klub u Superligi mora da bude obazriva ekipa, što i nisu baš. Praktično, nisu ni imali priliku da budu obazrivi, s obzirom na to da je Zvezda odmah postavila stvari na svoje mesto.

Ofanzivno je izašla Crvena zvezda na svom stadionu, pred svojim navijačima, želeli su crveno-beli da pokaže ko je "alfa i omega", što im je i pošlo za rukom. Luka Ilić je hteo da se dokaže navijačima, pa je u prvih devet minuta imao dve ozbiljne prilike. Prvo u 3. minutu, potom i šest minuta kasnije, ali je malo nedostajalo do gola.

Ono što je njemu nedostajalo, nije Šerifu, koji je dobio sjajnu loptu od Ognjena Mimovića sa desne strane, izborio se za poziciju, a onda je postigao dosta lep gol iz volej udarca.

Šerif je tako započeo svoj saldo sa pogocima, ali nije tu stao. Da se nalazi u sjajnoj formi, pokazao je i pet minuta kasnije.

Ovoga puta je lopta došla sa druge strane, Luka Ilić je poslao po zmelji, Šerif se opet izborio za poziciju, a onda je sjajno postigao novi gol.

Imala je Zvezda potom još jednu ozbiljnu šansu u 30. minutu. Šerif je bio protagonista, oduzeo je loptu u šesnanestercu, dodao je Kataiju, ovaj je sa nekih sedam metara šutirao pored gola mladog Vukašina Jovanovića.

Dosta lukav pokušaj je imao i In Beom Hvang pred sam kraj poluvremena, ali je i to mladi 16-godišnji golman Vukašin Jovanović lepo odbranio.

Međutim, odmah na početku drugog poluvremena je gol postigao Aleksandar Katai. Dobio je odličnu loptu od Hvanga, ostao je sam, izborio se za poziciju sa svojim čuvarem, pa nije bilo teško da pogodi sa 18 metara.

Nastavila je Zvezda sa napadima, ali nisu bili baš ozbiljne prirode, sve do tog 69. minuta. Ušao je u igru Bruno Duarte, novi napadač Crvene zvezde.

Ušao je, a onda mu je samo jedan kontakt sa loptom bio potreban da postigne svoj prvi gol

Nakon toga je malo opao tempo, pokušavala je Zvezda da dođe i do petog gola, ali nije im to pošlo za rukom.