Napokon osveta protiv Švajcarske! Moćna Srbija slavila sa 2:0

Punih godinu dana fudbalska reprezentacija Srbije je čekala na pobedu u zvaničnom meču (Crna Gora 3:1), čak tri utakmice da konačno postigne gol (Danska, Španija, Danska), a nagrada za svu patnju stigla je u vidu slatke osvete protiv Švajcarske - 2:0 (1:0)!

Izabranici Dragana Stojkovića Piskija u potpunosti su nadigrali Sajdžije u Leskovcu, u okviru 3. kola A divizije lige nacija, a strelci za Orlove bili su Niko Elvedi posle autogola u 45+1 i Aleksandar Mitrović u 61. minutu.

Jedan od junaka Srbije bio je i Predrag Rajković koji je u 73. minutu odbranio penal koji je izveo Bril Embolo, dok je i sam rezultat mogao da bude i ubedljiviji kada je u pitanju Srbija - gledajući šanse u drugom poluvremenu preko Mitrovića i Luke Jovića.

S druge strane, Sajdžije će žaliti zbog zicera Emboloa u 32. minutu u onog poništenog gola za Endoja u 54. Naravno, i tog penala koji je mogao da unese dramu u Leskovcu.

Srbija se na ovaj način donekle revanširala Švajcarskoj za ona dva poraza na Mundijalima u Rusiji i Kataru, ujedno je u potpunosti zaustavila i njihovog kapitena i najboljeg igrača Granita Džaku koji je bio nevidljiv. Nije Džaka ni provocirao, ruku na srce, mada su mnogi očekivali da hoće posle onoga što je radio na SP 2018. i SP 2022.

Ako ćemo iskreno, partija koju su pružile ove selekcije u prvih pola sata meča bila je i pomalo dosadna. Birmančević i Mitrović su pokušali kada je u pitanju Srbija, bez konkretne akcije, dok su Švajcarci uglacvnom probijali po strani.

Uspavanku je prekinuo Embolo u 32. minutu, ali na svu sreću nije bio precizan. Bio je to zicer za napadača Švajcarske, sa samo nekoliko metara šutirao je pored stative. To kao da je malo trglo i Orlove, krenuli su konkretnije u napad, da bi gol usledio u najslađem trenutku - u nadoknadi vremena prvog dela.

Pavlović je fauliran na desnoj strani, Samardžić je centrirao u peterac, a tamo je pogodio Elvedija koji je nogom, ni kriv ni dužan, nogom sproveo loptu u svoju mrežu.

Za razliku od prvog poluvremena, na startu drugog je sve prštalo! Najpre je Stojković možda i neočekivano izveo Grujića i ubacio Luku jovića, drugog napadača, a ovaj je već u 47. minutu prmašio zicer za 2:0. Odlično je pobegao čuvarima, ali nije nadmudrio Kobela.

Endoj, s druge strane, jeste Rajkovića i odbranu Srbije, zatresao je mrežu u 54. minutu, s tim da je italijanski sudija Soca podigao ruku i pokazao na ofsajd. Nekoliko trenutaka kasnije dobio je i potvrdu iz VAR sobe.

Srbija je samo minut ranije ostala bez povređenog Saše Lukića. Umeso njega je ušao imenjak Zdjelar koji je donekle kumovao drugom golu Orlova. Poslao je loptu za Mitrovića, ovaj je istu stigao na levoj strani, ušao u kazneni prostor i majstorijom prevario Kobela - 2:0.

Kako Srbija nije dala treći gol u narednih nekoliko minuta - nikom nije jasno! Kobel je najpre majstorski reagovao posle udarca Mitrovića glavom, zatim ni Samardžić nije bio precizan.

U trenucima kada je treći gol Srbije visio u vazduhu, Italijan Soca je u 71. minutu pokazao da je Nedeljković faulirao Endoja za najstrožu kaznu. Loptu je na belu tačku stavio Embolo i - promašio! Tačnije, Rajković mu je odbranio udarac.

Piksi je samo minut kasnije napravio i potez za istoriju, kada je ubacio mladog Andriju Maksimovića, Zvezdinog Mesija, u igru. Svoj debi u A timu Maksimović je upisao tako što je ušao umesto Mitrovića.

Uz njega je na terek kročio i Jan karlo Simić, a Srbija je u poslednjih 20 minuta uspela da sačuva prednost i upiše svoj četvrti bod. Ujedno i napravi veliki korak ka opstanku u A diviziji jer sada imamo četiri boda više od Švajcaraca.