Obećao igraču da će mu suditi 2 penala a sad deli pravdu Crvenoj zvezdi protiv Rendžersa

Rumun Kovač iza sebe ima zanimljivu prošlost, a ove sezone je na 30 mečeva svirao čak 17 penala

Fudbaleri Crvene zvezde u četvrtak od 18.45 časova igraju revanš meč osmine finala Lige Evrope protiv Glazgov Rendžersa, a glavni sudija tog duela biže rumunski sudija Ištvan Kovač!

Njegovi pomoćnici su Vasile Marinesku i Ovidiu Artene, dok će u VAR sobi sedeti Kristijan Dingert i Harm Osmers - obojica iz Nemačke!

Ono što je specifično kada je u pitanju Kovač jeste to da je 2018. bio u centru skandala posle utakmice Lige nacija između Švedske i Turske.

Šveđani su dobili golom Andreasa Grankvista iz penala u 71. minutu, a izjava njegovoig saigrača Markusa Berga posle meča digla je veliku prašinu.

Na poluvremenu sam otišao kod sudije kako bih mu se požalio zašto nam nije dosudio penal nakon prekršaja na meni. Rekao mi je: "Pogledaću situaciju opet u svlačionici. Ako sam pogrešio, daću vam dva penala u drugom poluvremenu" - rekao je Berg tada.

Kovač ima 37 godina i ove sezone je sudio neke velike mečeve kao što su Barselona - Napoli i Šahtjor - Inter.

Ukupno je u Evropi delio pravdu na sedam utakmica, sudio je ukupno 30 tokom sezone i na njima je svirao čak 17 penala.

Zvezda na Marakani u četvrtak mora da stigne tri gola zaostatka ukoliko želi u četvrtfinale (prvi meč završen 3:0 za Rendžers), a iz tabora srpskog šampiona su poručili da će tribine biti krcate.