Odlična uvertira pred Benfiku! Crvena zvezda slavila protiv Napretka

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su pobedu u okviru 8. kola Superlige Srbije, pobedivši Napredak rezultatom 2:0.

Ekipa Vladana Milojevića je ovom pobedom stekla dobru atmosferu pred meč sa Benfikom u prvom kolu Lige šampiona, zakazanom za četvrtak od 18.45 na "Marakani".

Susret je počeo minutom ćutanja u čast Bore Čorbe - frontmena grupe "Riblja Čorba", velikog navijača crveno-belih.

Crveno-beli su imali priliku za vođstvo već u 15. sekundi kada je Duarte šutirao u Balevića nakon odlične lopte Ivanića. Petković je uzvratio za Kruševljane u 5. minutu, ali je njegov pokušaj glavom prošao pored stative.

Zvezda je nakon toga preuzela inicijativu, a Silas nije uspeo da savlada golmana Kruševljana iz dva pokušaja.

U 29. minutu Zvezda dolazi do vođstva preko Duartea iz penala. Silas je prethodno prošao po levoj strani, lopta je pogodila ruku Marinkovića, a arbitar je dosudio penal.

Minut kasnije, gol Stojiljkovića za Napredak je poništen zbog ofsajda.

U nastavku, Zvezda udvostručuje prednost u 47. minutu preko Ivanića nakon kornera Elšnika.

Crveno-beli su imali još prilika, ali rezultat se nije menjao.

U 63. minutu, Radonjić je zamenio novajliju iz Štutgarta.

Napredak je mogao da smanji razliku, ali udarac Karaklajića zaustavlja Glazer.

Na kraju, Zvezda je mogla postići još golova, ali im je nedostajala koncentracija.

Napredak je poslednjih pet minuta igrao sa desetoricom zbog crvenog kartona za Ignjatovića.

U sledećem kolu, Zvezda igra protiv Partizana, dok Napredak dočekuje Mladost.