Sjajna priprema pred plej of Lige šampiona! Zvezda ubedljivo slavila protiv Čuke

"Generalka" pred Bode Glimt je uspela - Crvena zvezda je u derbiju 5.kola Superlige Srbije savladala Čukarički rezultatom 4:1 (2:0)  i u sjajnom raspoloženju može da priprema utakmicu sa prvakom Norveške u plej-ofu Lige šampiona!

Golove za crveno-bele dao je PIter Olajinka u 15. i 17. minutu, Luka Ilić u 90.minutu, dok je autogol postigao fudbaler Čuke Godsvil Vadze.

Jedini pogodak za Brđane delo Brazilca Vinisijusa Mela u 70. minutu.

Ono što je možda i prvi benefit duela sa Čukom jeste to da su crveno-beli jednu zahtevnu utakmicu odigrali na veštačkom terenu u Pančevu, te su tako "navikli noge" na površinu na kojoj će igrati u utorak veče protiv Boda. Podsetimo, stadion na Banovom brdu nije u sjajnom stanju i zbog toga je meč morao da bude izmešten.

Zvezda je pitanje pobednika rešila praktično za dva minuta, kada je "grešni sin" Olajinka u 15. i 17. minutu tresao mrežu Brđana. Kažemo "grešni" jer je Nigerijac na početlu sezone bio suspendovan zbog želje da ode u Slaviju iz Praga. Vladan Milojević ga je vratio u tim za ovaj meč i nije pogrešio, pošto je, osim pobede, dobio i važnog aduta za Norvešku.

Olajinka je najpre u 15. minutu sjajno iskoristio centaršut Pume sa desne strane, da bi dva minuta kasnije sve sam uradio i majstorski savladao Nikolu Mirkovića sa distance.

Pre ta dva gola Nigerijca, Zvezda je ozbiljno pretila Mirkoviću i malo je failo da i ranije bude savladan. S druge strane, Lazar Tufegdžić je u 33. mogao da se proslavi, izbacio je iz igre Uroša Spajića i tukao je tik pored desne stative gola srpskog šampiona.

I jedan i drugi trener vršili su izmene na startu drugog poluvremena, s tim što su one za koje se odličio Goran Stanić bile u centru pažnje Ubacio je, na primer, Uroša Miladinovića i Vinisijusa Mela koji su kreirali taj gol Čuke, dok je Vadze postigao autogol.

Milojević je, s druge strane, ostavio Olajinku na klupi, verovatno da ga sačuvao za Bode, a priliku je dobio Milson. Međutim, ni on ni ostali igrači Zvezde nisu nešto preterano ni atakovali ga golu domaćeg tima.

Jesu tek kada je Melo sjajno okrenuo svoje rivale u 70. minutu savladao Ilića za dramu u Pančevu, ali je Vadze nekoliko minuta kasnije, posle centaršuta Hvanga, nespretno reagovao i prevario svog golmana.

Na kraju, priliku u 81. minutu sa klupe dobio je i Luka Ilić, te je istu iskoristio i u 90. postavio konačan rezultat posle šuta sa distance.

Zvezda sada ima 13 bodova posle pet kola, Čuka je ostala na 10, a crveno-beli će u utorak ponovo na teren kada budu gostovali u Norveškoj u plej-ofu LŠ. Rival je Bode Glimt.